Taká Normálna trapošinka

Hoci nie som televíznym maniakom, niektoré (najmä nové) projekty si nerád nechávam ujsť. Po tom, ako som sa zapozeral do Paneláku z autorského pera Andyho Krausa a pokiaľ môžem, nenechám si ujsť aspoň tri z piatich dielov v týždni, celkom som sa tešil na Normálnu rodinku druhého “Suseda” Petra Marcina.

Screen: www.markiza.sk

Je pravdou, že Susedia nepatrili k mojim obľúbeným programom, príliš ma nezaujal koncept sitcomu, ale to, čo som videl predvčerom (teda prvých 10 minút z toho) mi prišlo ešte o dosť horšie. Prvý diel sitcomo-pirátskehovysielanio-seriálu Normálna rodinka bol jednoducho trápny.

Paradoxom je, že ani neviem prečo, ale ešte od čias Lászla Komárom a Františka Stromokocúra som tak intuitívne považoval Petra Marcina za toho vtipnejšieho, tvorivejšieho a schopnejšieho. Navyše po dosť slabej šou Nech sa páči:) Andyho Krausa, ktorá mala so skutočnou talkšou á la Jan Kraus spoločné naozaj iba priezvisko hostiteľa, som takmer nemal pochýb.

Porovnávajúc však výsledky ich samostatnej práce, získava u mňa Panelák tak 8 bodov z 10 a Normálna rodinka maximálne 3. A to ani nehovorím o tom, že Normálna rodinka (hoci dosť nešikovne, ale predsa) kafre do remesla vetrom ošľahaným tvorcom pirátskeho vysielania S.O.S.

Sečteno a podtrženo: Panelák vs. Normálna rodinka: 8:3 (maximálny počet je 10)

Poznámka na záver: Je mi jasné, že ide o dosť rozdielne typy programov aj to, že Panelák si už (u mňa) získal určitú lojalitu, čo sa programu Normálna rodinka za prvý diel podariť nemohlo. Hodnotím ich preto skôr z pohľadu autorského potenciálu dvoch hlavných tvorcov spomínaných programov a schopnosti nimi vytvorených projektov (mňa) zaujať.

Celý príspevok je subjektívny bez akejkoľvek snahy o objektivitu:)


posli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Univerzita online podnikatela na Internet-Marketing-Strategie.sk

1 komentár

tieš si myslim že to bolo trapne,už druha vec ktora markize nevyšla,za rovnaku trapošinu považujem serial priatelky

roman
27. Marec 2008 o 21:36

Pridať príspevok

Meno (*)

E-mail (nebude zverejnený) (*)

Webstránka

Komentár